KONSULTA ME UROLOGUN:
NJË TJETËR SKANDAL NË FUSHËN FARMACEUTIKE! ÇFARË NA SHESIN FARMACIONET TONA PËR TRAJTIMIN E PROSTATITIT DHE SI TRAJTOHET KJO SËMUNDJE NË SHTETE TË TJERA TË BE-së, SHBA-së DHE KINËS?

Hyrje: Sipas statistikave mjekësore, në ditët e sotme meshkujt mbi 35 vjeç që nuk kanë probleme me prostatitin pothuajse mungojnë. Në disa prostata është gati të inflamohet, në disa të tjera tashmë është aq e përflakur saqë ka bllokuar traktin urinar dhe ka sjellë si pasojë shumë çrregullime të urinimit dhe ka shkatërruar jetën e tyre seksuale. Por edhe në këtë rast meshkujt nuk nxitojnë të shkojnë te mjekët për mjekim. Arsyeja? Të gjithë e dinë se trajtimi i prostatitit është shumë i shtrenjtë dhe jo shumë i këndshëm. Duhet të marrësh shumë antibiotikë dhe duhet të shkosh te urologu për masazhe rektale, terapia me mjete popullore është gjithashtu e pakëndshme. Edhe nëse mund t'i përballoni të gjitha këto, ka 90% mundësi për një rikthim të sëmundjes.

Si të shpëtojmë nga prostatiti në mënyrë përfundimtare? PËR KËTË TREGON UROLOGU KRYESOR I VENDIT.

Dr Franc Marku

Një nga mjekët më të shquar në Itali me origjine Shqiptare

Anëtar i Akademisë Evropiane të Urologjisë dhe Andrologjisë dhe i Akademisë së Shkencave të Nju Jorkut.
Ekspert i programeve televizive mjekësore. Koordinator i Shoqatës Evropiane të Kirurgjisë Laserike.

Përvojë pune - 34 vjet.

Korrespondenti: "Doktor Marku, a mund të na thoni se cilat do të jenë pasojat e prostatitit të patrajtuar dhe urinimit të shpeshtë? A është e vërtetë që trajtimi me metoda popullore mund të çojë në zhvillimin e kancerit të prostatës?"

Dr. Franc Marku: Po, është absolutisht e saktë. Prostatiti nuk largohet kurrë vetë. Me kalimin e kohës, gjendja e pacientit vetëm përkeqësohet. Nëse ka pasur shqetësime gjatë urinimit, kjo është një shenjë e keqe. Do të thotë që prostata tashmë është zmadhuar dhe qelizat e kancerit mund të fillojnë të formohen në çdo kohë. Zakonisht nga momenti i problemeve të urinimit të parë deri në fillimin e zhvillimit të kancerit (në rastin e mostrajtimit të prostatitit) kalojnë 1-1,5 vjet.

Në fillim tumori malinj është asimptomatik, por më pas grumbullohen qelizat kancerogjene, tumori rrit madhësinë e tij dhe pas njëfarë kohe personi vdes. Kanceri i prostatës është i pashërueshëm.

Ndër të tjera, shumë mjekë pajtohen me farmacitë dhe fshehin ilaçe efektive, duke marre rregullisht para nga burrat. Gjithnjë e më shumë janë meshkujt me këto probleme në moshën 30, 25 apo edhe 20-vjeçare.

Mjekët shpjegojnë prevalencën e sëmundjes nga faktorët e mëposhtëm:

 • mënyrë jetese sedentare;
 • jeta seksuale e parregullt;
 • zakone të këqija;
 • sëmundjet infektive;
 • predispozicion trashëgues;
 • stresi.


Diagnostifikimi i prostatitit është mjaft i lehtë edhe pa edukim mjekësor:
 • Dhimbje therese:
  • - Në pjesën e poshtme të barkut, në skrotum;
  • - në perineum ose penis;
 • Çrregullime urinare:
  • - urinim i shpeshtë, djegie e uretrës;
  • - ndjenja e "fshikëzës jo plotësisht të zbrazët";
  • - vështirësi në urinim (rrjedhje e dobët);
 • Çrregullime të funksionit seksual:
  • - ulje e dëshirës seksuale;
  • - përkeqësimi i kohëzgjatjes dhe cilësisë së ereksionit;
 • Çrregullimi i ejakulimit:
  • - derdhje e parakohshme ose probleme me arritjen e saj;
  • - derdhje e dobët

Shumë meshkuj jetojnë me prostatit për vite me radhë, edhe pse cilësia e jetës së tyre përkeqësohet ndjeshëm. Ata nuk dyshojnë se këto vështirësi pak a shumë të pajtueshme me jetën mund të kenë pasoja të pakthyeshme.

Korrespondenti: "Pra, çfarë duhet të bëjnë burrat me këtë sëmundje?"

Dr. Franc Marku: Le të krahasojmë dy metoda të trajtimit të prostatitit.

Si trajtohet prostatiti nga ne (dhe si NUK DUHET të trajtohet)

Procedura standarde e trajtimit të prostatitit fillon që në momentin kur shkoni në një klinikë ose tek mjeku specialist. Nuk ka rëndësi nëse është shtetëror apo privat, duhet të paguash shumë në çdo rast.

Përveç medikamenteve "të rekomanduara", mjekët përshkruajnë gjithmonë masazh ose trajtim të prostatës rektale duke përdorur pajisje me të njëjtin funksion për të lehtësuar simptomat. Është një procedurë poshtëruese dhe shumë e pakëndshme - masazhi bëhet me gisht përmes anusit.

Masazhi zgjat mesatarisht 10-14 seanca. Për çdo seancë, natyrisht, ju duhet të paguani. Jashtë vendit, ky lloj masazhi nuk është bërë për më shumë se 20 vjet, pasi ilaçet moderne janë në gjendje të kurojnë vetë prostatitin!

Si trajtohet prostatiti në SHBA, BE dhe Kinë (dhe si DUHET të trajtohet)

Për të shëruar nga prostatiti nuk është e nevojshme të shkoni te mjeku. Thjesht shkoni në farmaci sapo të shfaqen simptomat e para dhe blini një ilaç kundër prostatitit që e ka vërtetuar efektivitetin e tij gjatë shumë viteve. Ky produkt unik quhet Prostex. Ky ilaç nuk është fitimprurës për mafien e farmacive. Ata nuk duan ta kurojnë përgjithmonë problemin me ndihmën e këtij ilaçi të lirë dhe të përballueshëm.

Korrespondenti: "A mund të ndryshojë situata në Shqiperi ? A do të jenë në gjendje burrat tanë të heqin qafe dhimbjen?"

Dr. Franc Marku: Mendoj se jo. Tani për tani është e pamundur të gjesh Prostex në farmacitë e vendit tonë. Le të krahasojmë Prostex dhe një ilaç tjetër për trajtimin e prostatitit që është aq i dashur nga farmacistët:


Prostex

Ilaçe te tjere
Veprimi Veprimi
 • • Eliminon plotësisht prostatitin. Një herë e përgjithmonë. Në vetëm një trajtim.
Azione
 • • Ndihmon vetëm në lehtësimin e simptomave akute të prostatitit – dhimbjes dhe shqetësimeve të urinimit.
Efekte Shtesë Efekte Shtesë
 • • Rrit libidon
 • • Normalizon funksionimin e fshikëzës
 • • Forcon ereksionin
 • • Përmirëson gjendjen e kapilarëve
Efekte Shtesë
 • • Zbut jashtëqitjen
 • • Forcon lëvizshmërinë e zorrëve

Efekte anësorë Efekte anësorë
 • • Mungon (formula krejtësisht natyrale)
Efekte anësorë
 • • Probleme me ereksionin
 • • Mund të çojë në tumore malinje të gjëndrës së prostatës
 • • Depreson sistemin imunitar
 • • Shkakton çrregullime të zorrëve
 • • Nxit zhvillimin e alergjive
 • • Shkakton dhimbje të forta stomaku”
Principi i funksionimit Principi i funksionimit• Vepron në prostatë në mënyrë të integruar falë formulës natyrale që përmban ekstrakte unike dhe siguron një efekt anti-inflamator dhe forcues. Eliminon të gjithë florën patogjene, përmirëson strukturën dhe funksionet e prostatës. Rekomandohet për prostatit kronik, akut dhe bakterial. Principi i funksionimit• Largon përkohësisht ndjesitë e dhimbshme në prostatë duke maskuar zhvillimin e sëmundjes. Pas përfundimit të ciklit, sëmundja bëhet përsëri akute.
Përbërja Përbërja• Përbërësit natyralë
Përbërja• Përmban përbërës sintetikë që shkaktojnë efekte anësore


Fatkeqësisht nuk mund të shpresojmë për ndryshime pozitive në punën e farmacive dhe mjekëve, pasi biznesi farmaceutik është i madh dhe jep fitime të fuqishme apolitike.

Për fat të mirë, tani nuk është e nevojshme të blini ilaçe në farmaci . Autoritetet janë të vetëdijshme për problemin dhe disponueshmërinë e ilaçit dhe kane vendosur të kujdesen për qytetarët : u nënshkrua një marrëveshje me prodhuesin dhe kjo bëri të mundur shitjen e Prosttex me një çmim të zbritur në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit. Për ta porositur thjesht shkoni në faqe dhe lini kërkesën tuaj. Transporti është i mundur pothuajse në çdo cep të vendit , pagesa bëhet ne dorëzim.

Korrespondenti: "E përkryer! Faleminderit për informacionin, Dr. Marku Ndoshta ka diçka tjetër që dëshironi t'u thoni lexuesve tanë përpara përfundimit të konsultimit?

Dr. Franc Marku: E vetmja gjë që dua të theksoj është se njeriu nuk duhet të jetë indiferent ndaj jetës së tij. Prostatiti është një sëmundje shumë e rrezikshme dhe me mos mjekimin e saj në 75% të rasteve kthehet në një tumor malinj të prostatës. Nëse keni simptoma ose jeni diagnostikuar tashmë me prostatit, filloni të luftoni sëmundjen ndërkohë që mund të ndaloni përkeqësimin e saj!


Interviste per redaksinë e “Medicina Italia”:
Mundësia për të blerë Prostex me një zbritje për të cilën foli Dr. Marku është e disponueshme deri më . Prostex mund të porositet me çmim të zbritur vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit.

KUJDES! Prostex përfundon shpejt!
Numri i paketave të disponueshme po bie me shpejtësi!

Shumë të disponueshme me zbritje:

19 copë.

Ju lutemi vini re se kostoja totale e Prostex është 9500 ALL. Por ju keni mundësinë ta blini me zbritje!
Shtypni butonin SPIN.

KUJDES!
Provo fatin tënd! Rrotulloni rrotullën! Shikoni nëse do të merrni një zbritje për produktin tonë, ose do të jeni në gjendje ta fitoni atë plotësisht me një zbritje prej 50%!

SPIN

Formulari zyrtar i aplikimit

№29982 nga 30000 që nga
Prostex mund ta merrni me çmim të reduktuar prej 4750 ALL
Përpara se të blini Prostex me zbritje, shkruani emrin dhe numrin tuaj të telefonit në fushat më poshtë dhe klikoni në butonin "POROSIT TANI"
Aplikacionet po i afrohen fundit 10:00
* Të dhënat tuaja personale i dërgohen direkt prodhuesit. Vetëm ai ka qasje në to.
Urime!

Ju do të mund të porosisni produktin me 50% zbritje434 komente
Faleminderit për artikullin interesant! Tek ne gjithçka është e korruptuar, shyqyr që kemi internet. Kam porositur Prostex. Këtë herë do ta mposht sëmundjen!
5 orë më parë
Shumë dakord! Bleva Prostex kur isha jashtë vendit. Në fillim kam vuajtur nga prostatiti kronik për rreth 10 vjet. U përpoqa ta kuroja, por siç është shkruar tashmë, trajtimi dha vetëm një efekt të përkohshëm. Me përdorimin e Prostex prostatiti u zhduk plotësisht. Për më shumë se gjashtë muaj nuk ndjej asnjë shqetësim. Në fillim mund të ëndërroja vetëm për një gjë të tillë. Unë rekomandoj Prostex për të gjithë meshkujt. Do t'ju ndihmojë!
5 orë më parë
Faleminderit për këshillën. Shumë interesante. Kam dëgjuar shumë për këtë produkt. do ta provoj.
4 orë më parë
Unë kam përvojën e trajtimit të prostatitit me këtë ilaç. Kam porositur në faqen e listuar, por në atë kohë nuk kishte asnjë ofertë speciale, çmimi ishte 3 herë më i lartë. Por nuk pendohem, gjëja kryesore është se ndihmoi për të hequr qafe prostatitin në 2 javë pa masazh.
4 orë më parë
Miremengjes! Kam porositur Prostex 3 muaj më parë, dua të ndaj rezultatet e mia. Provova përmirësimin pothuajse menjëherë. Urinimi u bë normal. Rreth një javë nga tani, pothuajse nuk kisha më nevojë të shkoja në tualet natën. Unë besoj se ënjtja rreth fshikëzës është zvogëluar. Me pak fjalë, simptomat e mëparshme u bënë gjithnjë e më pak të rënda.
Kisha frikë se pas përfundimit të ciklit gjithçka do të fillonte nga e para. Por asgjë nga këto nuk ndodhi! Në një muaj pas ciklit kam pasur një tjetër EKO që tregoi se jam plotësisht i shëndetshëm. Pra, mund ta largoni lehtësisht këtë sëmundje në shtëpi, pa shkuar te mjekët.
4 orë më parë
Unë mendoj se mund të jetë e dobishme për burrin tim. Unë do ta porosis. Faleminderit!
4 orë më parë
Kam parë një program kushtuar biznesit farmaceutik . Ishte diçka si një investigim gazetaresk. Ata folën edhe për këtë Prostex. Tani për tani ka, por së shpejti mund të përjashtohet nga tregu ynë. Ju duhet ta blini atë ndërsa është ende atje.
3 orë më parë
E bleva. Nuk ka pasur kurrë oferta të tilla. Faleminderit prodhuesve!
3 orë më parë
Unë kam pasur prostatit kronik që në moshën 28-vjeçare. Tani jam 41. Brenda kësaj periudhe jam përpjekur ta trajtoj dy herë, kur ka pasur acarime akute. Herën e fundit mjekët sapo më shpëtuan. Ata më shpjeguan se prostatiti së shpejti mund të shndërrohet në kancer të prostatës. Kjo është arsyeja pse unë këshilloj të gjithë ata që kanë prostatit që të heqin qafe këtë mallkim sa më shpejt të jetë e mundur. Është një sëmundje shumë e rrezikshme.
3 orë më parë
Një ilaç i shkëlqyer, edhe burri im e trajtoi veten me këtë produkt. Masazhi i prostatës është vërtet shumë efektiv, por në rast acarimesh akute është e ndaluar të bëhet dhe kur nuk ka dhimbje të forta, burri im nuk dëshiron të shkojë te mjeku. Ai përdori Prostex. Nuk i duheshin as ilaçet kundër dhimbjeve, dhimbjet ikën.
3 orë më parë
Prostex është ilaçi më i mirë! Jam dakord me autorin e shkrimit dhe me të gjithë komentuesit që e vlerësuan. E kam përdorur rreth 3 muaj më parë. Prostatiti është zhdukur plotësisht! Në fillim kisha disa vite që e vuaj, penisi ishte i butë, erdha shpejt. Tani gjithçka është normalizuar.
3 orë më parë
Kam lexuar për Prostex ne faqe. mbresëlënëse! e porosita. Ata premtuan se do ta dorëzojnë brenda 5 ditësh. Shumë i rehatshëm.
3 orë më parë
Burri im i do sportet ekstreme: trekking, alpinizëm, rafting dhe airsoft. Pra, gjithçka ndodh, por ai më tregon për këto situata vetëm më vonë, kur të kthehet në shtëpi. Një nga këto aventura nuk përfundoi shumë mirë. Ai u ftoh dhe prostatiti filloi pothuajse menjëherë. Mjeku ka përshkruar Prostex
Ndihmoi për të hequr qafe prostatitin dhe për të rivendosur funksionin seksual tek burri. Pavarësisht se ai kishte dyshime se ndonjë nga këto mund ta ndihmonte. Ai mendoi se lidhej me moshën, pasi shumë nga miqtë e tij kanë pasur probleme me shumë miq të tij pas 40 vitesh. Por pas përfundimit të ciklit të punësimit, burri nuk mendon më se është i moshuar.
Tani vazhdoni të bëni sport. Ai gjithashtu shtoi paragliding në hobi të tij të preferuar. Por tani kushtojini më shumë kujdes shëndetit tuaj. Fillimisht, përpiquni të mos ftoheni, nëse ekziston mundësia ndërroni menjëherë rrobat e lagura, mos prisni deri në ndalesën tjetër. Ai gjithashtu filloi të fuste gjithmonë Prostex në çantën e shpinës. Ai thotë se ka situata të ndryshme, është më mirë të fillohet menjëherë profilaksia pa pritur shfaqjen e sëmundjes dhe torturat që ajo sjell.
3 orë më parë
#GABIM!
3 orë më parë
Një këshillë shumë e dobishme - më mirë një ilaç sesa një kirurg.
2 orë më parë
Djema, kjo është diçka e mahnitshme! E bleva 2 javë më parë. Tani nuk ka më simptoma të prostatitit. Dhimbjet janë zhdukur, nuk shkoj më në banjë çdo dhjetë minuta, nuk ka shqetësime gjatë urinimit. Ereksioni u përmirësua ndjeshëm, kohëzgjatja e marrëdhënieve u rrit. Unë jam mirë tani. Ja vlen te blihet pasi ka edhe ulje. Jam gati të paguaj shumë më tepër. Efektiviteti i ilaçit më befasoi.
2 orë më parë
Edhe burri im hoqi dorë nga masazhi i prostatës, meshkujt kanë paragjykime të çuditshme për këtë lloj trajtimi. Por tani nuk është shumë e rëndësishme. Ai mori Prostex, ne lexuam me kujdes informacionin për formulën e ilaçit, burri im është shumë pickues, por ky produkt me të vërtetë ka të gjithë përbërësit bimor dhe vitaminat që janë të nevojshme për organizmin mashkullor. Burri im është i lumtur, ai tha se nuk ndjen më asnjë shqetësim.
1 orë më parë
Bëra porosinë, nuk është e vështirë, shkrova numrin tim dhe më thirri menaxheri dhe më shpjegoi gjithçka. Në 2 ditë mora Prostex, gjithçka është anonime. Fillova ta marr. Pastaj ju shkruaj rezultatet. Faleminderit!
1 orë më parë
Kam lexuar komentet dhe e kuptoj që duhet ta pranosh! Do ta blej edhe pas konsultimit me specialistin.
1 orë më parë
Prostatiti më goditi papritmas, u shfaqën dhimbje të tmerrshme në perineum, djegie gjatë urinimit. Ishte aq keq sa shkova menjëherë në spital, mendova se ishte prostatit dhe kisha të drejtë, por prostatiti ishte tashmë kronik. Mjeku më përshkruajti shumë pilula, ato dhanë një efekt të caktuar, por nuk ishte konstant ...
2 dite ferri. Vendosa të blej Prostatricum, edhe pse kisha disa dyshime. E përdora sipas udhëzimeve. Me pak fjalë, në një ditë më në fund arrita të fle normalisht pa shkuar në tualet. Kam harruar prostatitin, sikur të ishte një ëndërr e keqe.
27 minuta më parë
Tani është produkti nr 1, të gjithë e rekomandojnë! Ilaç i madh, faleminderit.
11 minuta më parë

SHKO TE FAQJA E PRODHUESIT